Acnemix Jel (Krem) Nedir? Kullanıcı Yorumları

Akne giderici krem olan acnemix jel şikayetleri, yan etkileri, kullanımı ve yorumları...

0

Özellikle hanımların kullandığı acnemix jel ile alakalı bu yazımda acnemix nedir, kimler kullanamaz, acnemix kullanıcı yorumları ve şikayetleri, acnemix jel nasıl kullanılır gibi sorulara yanıt vermeye çalışacağım. Değerli hanımlar acnemix eczanelerde satılan bir akne giderici kremdir. Aslında jel formatında olan bu ürünün etken maddesi benzoil peroksit ve eritromisindir. Her bir gram jelin içerisinde 50 mg benzoil peroksit ve 30 mg eritromisin bulunur. Bunların yanında yardımcı madde olarak dokusat sodyum, etil alkol, metil salisilat, sodyum hidroksit, saf su gibi maddeler bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesine yada birkaçına alerjiniz varsa doktorunuza danışmanız gerekiyor.

Acnemix Jel Nedir?

Aslında giriş cümlesinde acnemix nedir sorusunun yanıtını kısmen vermiş olduğu. Bu jeli cildinizin üzerine uygulayabilirsiniz. Lütfen çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz. Ürünün kutusunun içerisinde jel, plastik tüp ve plastik çubuk bulunmaktadır. Ürünü karıştırdıktan sonra direkt olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu ürünün amacı mevcut akneleri temizlemek ve yeni sivilcelerin oluşmasını engellemektir. Her ilaçta olduğu gibi acnemix içinde yüzde 100 garantili bir üründür demek doğru olmaz. Kimi insanlarda işe yararken kimilerinde bir etkisi olmamaktadır. Bu nedenle kullanmadan önce cilt doktorunuzun tavsiyesini almanızda yarar vardır.

Uyarı: Eğer geçmiş zamanlarda acnemix kullanmışsanız ve bazı rahatsızlıklarınız olmuşsa lütfen doktora ne zaman kullandığınızı, hangi rahatsızlığı yaşadığınızı belirtiniz.

Acnemix Jel Yan Etkileri

Ayrıca acnemix jel kullanıcı yorumları başlıklı bu yazımızda paylaşılan yorumları ve şikayetleri de okumanızı tavsiye ederiz. Bir de eğer acnemix içerisinde bulunan etken maddelere karşı alerjiniz varsa kesinlikle kullanmamalısınız. Eğer alerjinizin olup olmadığını bilmiyorsanız şu belirtileri görünce dikkatli olmalısınız:

  1. Ciltte döküntü
  2. Aniden ortaya çıkan kaşıntı
  3. Nefes alıp vermede zorlanma
  4. Yüz bölgesinde ve dilde şişkinliğin olması

Bu gibi durumlarda acnemix jel kullanımını bırakmalısınız. Eğer sorun devam ediyorsa derhal doktora başvurmanız gerekiyor. Göz ve yakın göz çevresi için kullanılması uygun değildir. Eğer hamileyseniz, hamile kalaacaksanız yada bebek emziriyorsanız bu durumu da doktorunuza bildiriniz. Bunların dışında bağırsak rahatsızlığını varsa da kullanmadan önce doktora bildirmenizde yarar olacaktır.

Önemli Uyarı: Eğer emzirme dönemideyseniz acnemix jel kullanmadan önce mutlaka ama mutlaka doktorunuza danışınız. Çok önemli yan etkilere neden olabileceğinden dolayı doktorunuzdan onay almanız gerekiyor.

Eğer sivilcelerin yok olması için, cildinizin temizlenmesi için başka kimyasal veya bitkisel maddeler kullanıyorasnız bunları doktorunuza bildiriniz. Acnemix jel içerisindeki etken maddeler ile ters tepkime vermemesi için eğer içerisinde “klindamisin” içeren ilaçlar / ürünler kullanıyorsanız acnemix’i yada diğer ürünleri kullanmamanız gerekiyor.

Acnemix Jel Nasıl Kullanılır?

Acnemix jelin kullanımı oldukça basittir. Günde iki defa uygulamanız gerekiyor. Cildinizdeki aknelere göre kullanım süresi değişecektir. Bir defa sabah bir defa da akşamları cildinize uygulamanız gerekiyor. Lütfen gözlerinizle temas etmemesi için azami dikkat gösteriniz. Önce cildinizi temiz bir şekilde yıkayıp durulamanız gerekiyor. Sonrasında ise ince bir katman olacak şekilde acnemix jeli sürüp bir müddet beklemeniz gerekiyor. Uygulama sonrasında ellerinizi yıkamanız gerekiyor.

Acnemix Jel Kullanıcı Yorumları

Evet değerli ziyaretçiler.. Acnemix jel ile alakalı söyleyecek sözümüz şimdilik bu kadardır. Aklınıza takılan sorularınızı yorum alanından sorarak paylaşabilirsiniz. Ayrıca eğer acnemix jel kullanmışsanız bu ürünü kullanmak isteyenlerle tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz. Diğer ürün incelemeleri ile alakalı konularımızı incelemek için www.kullaniciyorumlari.gen.tr sitemizi takip etmeye devam ediniz.

Bunları da beğenebilirsiniz...

Sen de bir yorum ekle

Mail adresiniz başkalarıyla paylaşılmayacaktır...