Amway Şikayet Amway Kullanıcı Yorumları

Bu yazıda amway ürünleri kullananlar yorum ve şikayetleri paylaşıyorlar. İşte amway gerçeği ve bilmek istedikleriniz...

0

Merhaba. Burada amway ürünleri ile alakalı yorum yazmak isteyenler ve amway şikayet / amway ürün şikayetleri okuyarak ürünleri öğrenmek isteyenlere bilgiler paylaşılacaktır. Öncelikle başımdan geçen bir olayı da sizlerle paylaşmak istiyorum. Yıllar önceydi. Üniversitede okuyordum o zamanlar. Her öğrenci gibi benim de paraya ihtiyacım vardı. Bir şekilde ek gelir elde edip yaşantıma devam etmeliydim. O zamanlar herbalife diye bir sistem vardı. Halen devam ediyor mu bilemiyorum. Bir arkadaşımın davetiyle oraya gittim. Hiç unutmuyorum. Bakırköy’de Cumhuriyet Meydanı yakınlarında bir binaydı. Gittim. Bir sürü insan orada bekliyordu. Hepsi de benim gibi para kazanmak için gitmişti. Sonrasında bize bir odada birkaç video izletmişlerdi. Daha sonra ise herbalife ile para kazanmış (yada kazandıklarını söyleyen) birkaç kişi gelerek güya iyi birşey olduğunu anlatmaya çalışıyorlardı. Sistem bu işi kuranlar ve çok geniş kitleleri olan kişiler için oldukça iyiydi ancak benim gibi üniversite öğrencileri için hiç ama hiç mantıklı değildi. Bana o “çok kazandım, siz de katılın kazanın” diye açıklama yapan konuşmacılar samimi gelmediğinden dolayı çıkıp gitmiştim.

Aradan birkaç yıl daha geçti. Bu defa da amway networking ile alakalı bir davetiye aldım. Beni davet eden kişiye işin aslını sordum. Nedir, ne değildir diye bir anlatmasını istedim. Anlatınca temelde herbalife ile aynı olduğunu farkettim. Ve arkadaşı nazikçe reddederek yaşantıma devam ettim. Ama Google’a amway ürünleri ve amway şikayet yada amway ürün şikayetleri diye aratınca işin ne derece ciddi olduğunu gördüm. Şikayet sitelerinden okuduğum kadarıyla amway kullanıpta memnun kalmayan çok insan var ve fiyatlarının piyasadaki diğer ürünlere nazaran çok yüksek olduğu da belirtiliyor. Benim adamların networking sistemine bir lafım yok. Kafalarını kullanmışlar, paralarını kazanıyorlar. Ancak olan ürün almak zorunda olup, çevresindeki diğer insanları da bunları almaya zorlayan kişilere oluyor. Düşünsenize 30 liralık bir üründen yüzde 20 gibi bir komisyon alacaksın ve bu 6 TL edecek. Bunun gibi 100 tane ürün satarsan anca 600 TL edecek. Fiyatın yüksek olmaması bir yana 100 tane müşteriyi nereden bulacaksın, bu ürünleri kime satacaksın. Zaten işin püf noktası burada.

Adamlar pazarlama yaptıkları zaman bunlarla yaklaşıyorlar size. Diyorlar ki her bir üründen şu kadar kâr edeceksin ve 1000 tane satarsan eğer şu kadar para kazanacaksın. Bir de üye bulursan eğer kar oranın daha da artacak diye insanlara o anda cazip gelen teklifler sunuyorlar. O anda insanın aklına 1000 insanı nereden bulacağı, bu ürünleri nasıl satacağı gelmiyor. Üye olduktan sonra gerisi kolay denilerek ilk adım atılıyor. Şöyle bir düşündüğümüz zaman bunun kölelik sisteminden bir farkı kalmıyor. Siz üye olacaksınız sizin üstünüzdeki sizden para kazanacak ya da siz üye olup başkalarını da üye edeceksiniz ve onların çalışmasıyla belki de siz oturduğunuz yerden komisyonlarınızı alıp hayatınıza devam edeceksiniz. Bu bana doğru gelmediğinden eleştirilerimi yapmaktayım. www.kullaniciyorumlari.gen.tr

Amway şikayet konusu

Bu nedenle amway şikayet, amway kullanıcı yorumları başlığıyla bu konuyu yayınlıyorum. Farkındayım biraz uzun bir yazı oldu. Okurken sıkılmış olabilirsiniz. Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce amway ürünleri işe yarıyor mu? Mantıklı bir iş midir? Gerekçeleri ile bunu izah eder misiniz? Teşekkürler.

Bunları da beğenebilirsiniz...

Sen de bir yorum ekle

Mail adresiniz başkalarıyla paylaşılmayacaktır...