Aspir Yağı Nedir? Kullanıcı Yorumları

Aspir yağı hapı kullananlar, şikayetleri ve aspir yağı kapsülü zararları, faydaları, yan etkileri...

2

Merhabalar. Aspir yağı ile alakalı kullanıcı yorumları ve şikayetleri okumadan satın almayınız. Bu yazımızda aspir yağı nedir sorusuna yanıt vereceğim. Ayrıca aspir yağının yan etkileri nelerdir, aspir yağı kullananlar ne diyor, kimler kullanabilir, kimler kullanamaz gibi konulara da değineceğim. Aspir yağı ile alakalı birçok zayıflama ürünü üretildi ve satışı yapıldı. Bu ürünlerden birçok kişi şikayetçi oldu, ürünün işe yaramadığını söylediler. Bu yazımızda aspir yağı hakkında bilgi vererek işe yarayıp yaramadığı yorumunu da sizlere bırakıyoruz.

Aspir Yağı Nedir?

Aspir yağı, etken maddesi linoleic asit olan bir yağ yakıcı, parçalayıcı olarak satılan bir üründür. İlaç olmayan aspir yağı aktarlarda yada çeşitli internet sitelerinde satılmaktadır. Buradaki asıl mesele linoleic asitte gizli. Bu maddenin yağları parçaladığı üniversite hocası Prof. Dr. Fikret Akınerdem tarafından belirtildi.  Sayın Fikret Akınerdem aynı zamanda Türkiye Aspir Derneği başkanlığını da yapmaktadır.

Aspir otu ilkbahar sonunda, yazın başlarında yetişen ve boyu 50-100 cm arasında olan bir bitki türüdür. Arap yarımadasında, Hindistan’da Pakistan’da yetişmektedir. Kaynak: wikipedia [1]

Aslında bu linoleic aside Omega-6 desekte oluyor. Omega-6’ya birçok yerde rastlayabiliyoruz ancak aspir yağının içerisinde omega-6 yoğun bir şekilde bulunduğundan dolayı kilolu insanların kullanmasını Prof. Dr. Akınerdem tavsiye ediyor.

Aspir Yağının Yan Etkileri

Aspir yağı her ne kadar kilo verme noktasında faydalı olsa da bu ürünün de bazı yan etkileri bulunmaktadır. Mesela her ne kadar kabızlık sorunu olanlar bu ürünü kullanıyor olsa da çok fazla kullanırsanız ishal olma ihtimali de yüksektir. Ayrıca çok fazla kullanıldığında metabolizmanızın dengesini bozabilir, karaciğerin zarar görmesine neden olabilir.

Eğer aspir yağını adet döneminde kullanıyorsanız bu dönemde kanamaların artmasına, ağrıların şiddetlenmesine neden olabilir. Elbette bu yan etkileri kullandığınız zaman göreceksiniz diye bir kaide yoktur ancak ben hızlı bir şekilde kilo vereyem düşüncesiyle çok fazla tüketirseniz bu yan etkileri görme ihtimaliniz yüksektir.

Kimler Aspir Yağı Kullanamaz?

Her zayıflama ürününde olduğu gibi bu ürünü de kullanmaması gereken bazı kimseler bulunuyor. Öncelikle metabolizmayı hızlandıracağından dolayı damar tıkanıklığı olan kimselerin, herhangi bir kalp hastalığı olan kimselerin, hamilelerin, emziren kadınların, böbrek sorunu olan kimselerin kullanması sakıncalıdır. Tavsiye edilmemektedir. Ayrıca eğer 18 yaşından küçükseniz doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Aspir Yağı Nasıl Kullanılır?

Aspir yağının kullanımı basittir. Bunu aç karnınıza 2 kaşık sirke ile yada sirke ve bal ile karıştırarak kullanabilirsiniz. Aç karnına, yemek yemeden kullanılmasında bir sakınca yoktur. Aspir Yağı kullanımı ile birlikte spor yapmak bedeni ısındırıp yağların yakılmasında oldukça etkili olacaktır. Zaten hiç bir zayıflama ürünü yada kilo vermeye yardımcı ürünler tek başına zayıflatmaz, yağları yakmaz. Mutlaka ama mutlaka spor yapmalı, diyet programı ile desteklemelisiniz. Bu ürünler zayıflama sürecinizi bir katalizör gibi hızlandıracaktır. Başka da bir işe yaramamaktadırlar.

Aspir Yağı Kullanıcı Yorumları

Evet değerli www.kullaniciyorumlari.gen.tr takipçileri. Aşağıdaki yorum alanından siz de aspir yağı kullanıcı yorumları başlıklı konuda ürün hakkındaki yorum ve şikayetleri paylaşarak, insanların da aspir yağı ile alakalı bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz. Bu ürünü çeşitli aktarlardan temin etmeniz mümkündür. İnternet sitelerinde de aspir yağı satılmaktadır ancak orjinal aspir yağı olup olmadığını maalesef bilemiyoruz. Alırken iyi bir araştırma yaptıktan sonra almanızı tavsiye ederiz. Siz aspir yağı hakkında ne düşünüyorsunuz? İşe yarıyor mu?

Bunları da beğenebilirsiniz...

2 Yorum Yapılmış

  1. hyumi - kullanıcı yorumları

    aspir yağını adet döneminde kullandım kullanmanızı tavsiye etmem ağrınız ve kanamanız çok ciddi derecede artıyor özellikle alt karın bölgenizde sancılara neden oluyor

  2. Selma Tok - kullanıcı yorumları

    Ya rastgele her siteden almanız tabiki de sakıncalı mesela ben wwwdogalpazarnet/Aspir-Yagi-250-ml,PR-770.html burdan aldım birebir telefonla da bilgi alarak kullandım

Sen de bir yorum ekle

Mail adresiniz başkalarıyla paylaşılmayacaktır...