Bebekler için Uyku ilacı, Uyku Damlası, Uyku Şurubu Kullananlar

Bebeğim için hangi uyku ilacı markası daha sağlıklıdır? İşte uyku damlası, şurubu...

0

Bebekleri uyutmak dünyanın en zor işlerinden bir tanesidir. Hele ki bebeğiniz hiperaktif, yaramaz, dediğim dedik ise işiniz daha da zordur. Birçok anne bebekler için uyku ilacı var mıdır? Hangi uyku damlası yada uyku şurubu bebeğim için daha sağlıklı olur diye merak edip sosyal sitelerden araştırmalar yapmaktadır. Bu konuda bizim sizlere bir uyarımız olacak.

Uyku ilaçları, damlası yada şurubu hatta bitkisel çaylar bile olsa heme bebekler için hem de yetişkinler için sağlıklı değildir. Ama bazı yetişkinlere doktorlar mecburen veriyorlar. Onların kullanması da doktor kontrolünde olmalıdır. Bu nedenle bebekler için uyku ilacı, uyku damlası, uyku şurubu gibi ürünler bulunmamaktadır. Satılmıyor da. Ama bazı damlalar çok mecbur kalındığından doktorlar tarafından tavsiye ediliyor.

Bazı doktorlar uyumakta çok zorlanan bebeklerin uyuması için “melila damla” kullanılmasını mecbur kalındığından tavsiye ediyorlar. Bunun dışında hiç bir şekilde ilaç ve benzeri ürünlerin kullanılmasını tavsiye etmiyorlar. Hatta bu konuda uzman kişiler bebeğinizde bir rahatsızlık yoksa bunun çok normal olduğunu, hatta sağlıklı olduğunu söylüyorlar.

Bazı doktorlar da melila damlası dışında bay bay uyku damlası da kullanılabilir diye yorumlarda bulunmuşlar. Bazı doktorlar da iyi geceler çayları kullanılabilir diye tavsiyede bulunuyorlar. Bu noktada ne yapıp yapmamak sizin insiyatifinize kalmış. Bu konuda bizim tavsiyemiz hiç bir şekilde uyku ilacı, damlası ya da şurubu kullanılmaması yönündedir. Bu konuda siz de düşüncelerinizi, sorularınızı yorum alanından paylaşabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsiniz...

Sen de bir yorum ekle

Mail adresiniz başkalarıyla paylaşılmayacaktır...