Duphaston Kullananlar, Yorumları ve Yan Etkileri! Duphaston Nedir?

Duphaston 10 mg tablet kullananların yorumları ve şikayetleri burada yazılıyor...

0

Bu yazımda adet düzensizliği olanlar için duphaston yan etkileri varmıdır? Bu konuda duphaston kullananlar ne söylüyor, şikayetleri ve yorumları hangi yöndedir bu gibi konulara yer verilecektir. Kısaca söylemek gerekirse duphaston 10 mg ilaç adet düzenleyici olarak satılmaktadır. Eczanelerde reçete ile satılan bu ilacın fiyatı ise 10-12 TL aralığındadır. Zaten reçete ile satıldığından dolayı doktorunuzun tavsiye etmesi gerekiyor. Olur da bir şekilde elinize geçmişse lütfen doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Herhangi bir yan etki, beklenmedik bir durum ile karşılaştığınız zaman derhal acile giderek durumu izah ediniz.

Duphaston Nedir?

Kısırlık, düşük yapma tehlikesi, adet düzensizliği, şiddetli adet kanamaları ya da henüz menapoz olmadığı halde adet olmayan / adeti geciken kişilerin bu sorunları ortadan kaldırmak, adeti düzenlemek için kullandıkları, reçete ile satılan ve doktor tarafından tavsiye edilen bir ilaçtır. Ayrıca kadınların adet olmadan 1 hafta öncesinden başlayan baş ağrısı, vücutta ağırlaşma, birşey yapmama isteği, meme hassasiyeti, sinirli olma gibi durumları da hafifletmeye yada yok etmeye yardımcı olur.

Adet düzenleyici Duphaston Nedir?

Hormonların yetersiz olmasından dolayı meydana gelen kısırlık yada aşırı rahim kanamalarını da düzenleyen bu ilaç progesteron hormononu da düzenlemektedir. Bazı kadınlarda progesteron hormonunun yetersiz olması durumlarında düşük meydana gelmektedir. Doktor tavsiyesi ile gerekli görüldüğü zamanlarda kullanılırsa düşük riskini de en aza indirmektedir.

Önemli Uyarı: Emziren annelerin duphaston kullanması kesinlikle yasaktır…

Eğer hamilelik döneminde kullanacaksanız mutlaka doktor kontrolünde olması gerekiyor. Normalde duphaston kullanmaya başladıktan 5 ile 6 gün sonrasında kanamalar başlar ve düzenli kullanım neticesinde ise adet kanamaları düzene girmektedir. Eğer ilacı kullanmaya başladıysanız ve ara ara kanamalar meydana geliyorsa hiç zaman kaybetmeden doktora gitmeniz gerekiyor.

Duphaston Kullananların Yorumları

Duphaston Yan Etkileri Nelerdir?

Duphaston kullanmaya başladığınızda bazı yan etkileri görmeniz olasıdır. Bu herkeste görülecek diye bir şart yoktur ancak görüldüğü zaman derhal doktorunuza başvurunuz. Duphaston yan etkileri arasında karın ağrısı, düşük ateş, mide bulantısı, koyu renkli idrar gelmesi, yemek yeme isteğinin azalması, ayak ve bileklerde şişliğin oluşması gibi yan etkiler görülebilir.

Duphaston Kullanıcı Yorumları

Adet düzenleyici duphaston ile alakalı bu bilgileri paylaştıktan sonra sözü sizlere bırakıyoruz. Siz de duphaston kullananlar başlıklı bu yazıda ilaç hakkındaki düşüncelerinizi yazabilir, kafanıza takılan soruları da sorabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsiniz...

Sen de bir yorum ekle

Mail adresiniz başkalarıyla paylaşılmayacaktır...