Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Eve İcra Gelir mi?

0

Birçok kişinin kredi kartı bulunmaktadır. Özellikle öğrenciler olmak üzere ekonomik sorunlardan dolayı bazı insanlar borçlarını ödeyemezler. Her ne kadar ay sonunda borçlarının asgari tutarını ödemek isteseler de bazen borç o kadar çok birikir ki asgari borç tutarı bile normal bir kişinin borcundan daha fazla olabilir. Sonrasında bankalar kredi kartı borcu olan kişileri sürekli arayarak borcunun olduğunu ve bunun en kısa sürede ödenmesi gerektiğini söylerler.

Bir, iki, üç.. bu şekilde aramalar devam ettikçe bankalar artık borcu tahsil edemeyeceklerini anlayınca borçlu kişiyi avukata verir. Avukat, yasal takip işlemlerini başlatarak borcu tahsil etmeye çalışır. Kredi kartı borcu olan kişi bunu ödemeyemeyeceğini, biraz zamana ihtiyacı olduğunu söylese de avukatlar genellikle kimsenin gözünün yaşına bakmayıp borcun en kısa zamanda ödenmesini talep ederler. Aksi halde mahkeme ve haciz ile tehdit ederler. Maalesef 4 yıl boyunca okuduktan sonra kredi kartı borçlarının peşinden koşan avukatların birçoğu bu şekilde yapar.

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Borcunuzu ödemediğiniz zaman eğer sizi mahkemeye vermişlerse, hakkınızda dava açmışlarsa mahkeme kararıyla gelip evinizdeki değerli eşyaları (borcunuza mukabil değerde olanları) alarak giderler. Kimsenin gözünün yaşına da bakmazlar. Sonra sizden alınan eşyalar bir depoya götürülür. Borcunuz ödendikten sonra bu eşyalarınızı geri alabilirsiniz ancak çok uzatırsanız o eşyalarınız satılır borcunuza karşılık olarak sayılarak hesabınız kapatılır. Tabii bu söylediklerimiz en son aşamadaki işlemlerdir. Eğer borcunuzu ödeyebilecek durumdaysanız bir an önce taksitlendirip ödemeye çalışınız. Bu en karlı yol olacaktır.

Bunları da beğenebilirsiniz...

Sen de bir yorum ekle

Mail adresiniz başkalarıyla paylaşılmayacaktır...