Sağlık

Kulak Temizleme Mumu

Kulak temizleme mumu kullananlar
okunma

Kulak temizleme mumu kullanıcı yorumları başlıklı bu yazıda kafanıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz. Birçok kişi kulak temizleme mumu zararları var mıdır, kullanırsam birşey olur mu diye soruyor. Bu soruya genel bir cevap vermek mümkün değildir. Youtube’da doktor olduğunu iddia eden kişiler deneme amaçlı video çekip paylaşmışlar ancak videolarında kullanıp kullanmamayı siz kullanıcılara bıraktıklarını da altını çizerek belirtiyorlar. Burası önemli!

Başınıza birşey gelmesi durumunda kimsenin sorumlu olmayacağını hatırlatmakta yarar var. Neticede kafa bölgesinde ateşi de kullanmanız gereken bir dizi işlem yapacaksınız ve saçların yanmasından cilt yanıklarına hatta kulak içi zararlara kadar bir çok etmeni göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. O nedenle kulak temizleme mumu zararları şunlardır demek doğru değildir.

Kulak Temizleme Mumu Kullananlar

Dediğim gibi Youtube’da onlarca kulak mumu videosu ile karşılaşmanız mümkündür. Ben birkaç tanesini izledim. İçlerinden bir tanesinde bir sürü sarı madde olsa da aslında hepsinin kulaktan çıkan kir olmadığını belirtmek gerekiyor.

Sadece çok küçük bir maddenin kulağın içinden çıktığı, geriye kalan tüm maddenin de kulak mumu kalıntısı olduğunu hatırlatmak gerekir. Yani videolarda izlemiş olduğunu kocaman sarı kitle aslında kulağınızdan çıkmıyor. Onun içinde çok ama çok az bir miktarı kulak içinden çıkan (!) maddedir.

Elbette biz her zaman tıbbi tedaviyi tavsiye ediyoruz. Mutlaka alanında uzman ya da en azından bir araştırma hastanesinde bu konuda uzmanlık eğitimi alan birilerinden tıbbi destek alarak bu tarz işlemleri yaptırmanız daha sağlıklı olacaktır. Unutmayın ki kendi başınıza yaptığınız işlemlerde dönüşü olmayan hasarlar oluşturmanız ihtimaller dahilindedir.

Kulak Temizleme Mumu Kullanıcı Yorumları

İnternette bu ünün fiyatını araştırırken değişik rakamlara denk geldim. Mesela bir sitede 2 adet kulak temizleme mumu 59 TL’ye satılıyorken bir başka sitede 19 TL’ye başka bir marka bulunabilmektedir.

Gittigidiyor.com, n11.com gibi siteleri incelediğinizde 10-12 TL’ye kadar düşen fiyatları bulmanız mümkündür. Bu ürünlerin ne kadar işe yarayacağı, size zarar verip vermeyeceğini tekrardan söylüyorum bilemiyorum.

Bu nedenle sayfanın altında bulunan kulak temizleme mumu kullanıcı yorumları alanından ürün ile alakalı yorumları okumanızı, eğer bu ürünlerden bir tanesini kullandıysanız tecrübelerinizi de kullanmak isteyenlerle paylaşmanızı tavsiye ediyoruz.

Bilinen kulak mumu markaları şu şekildedir:

  1. Kul-Tem Kulak Temizleme Mumu
  2. Relife Kulak Temizleme Mumu

Yukarıdaki markalardan en çok bilinen ve internette en çok reklamı yapılan marka Kul-Tem’dir. Sizin bildiğiniz başka markalar varsa lütfen yorum alanından paylaşmayı unutmayınız…

kulak temizleme mumu kullananlar, kulak mumu zararları nelerdir, kulak mumu fiyatları

Engin Polat
Yazar:Engin Polat
Editör
Kullanıcı Yorumları sitesinden 10 yıldan fazla bir süredir editörlük yapmaktayım. Sizler için ürünleri araştırıp, incelemekteyiz. İncelediğimiz tüm ürünleri görmek için Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın