Nusret Lokantası Etleri Helal mi?

Nusret videolarını izleyenler etlerin nasıl göründüğünü bilirler..

5

Kısa zamanda sosyal medyada rekor kıran Nusret, her kesimden sevilen, takip edilen biri oldu. Türkiye’de ve bazı ülkelerde şube açan Nusret steakhouse zincirlerinin fiyatlarıyla da gündeme gelmesi kaçınılmazdı. Birçok ünlü ismin, iş adamının tercih ettiği nusret ile alakalı olarak kafama bir soru takıldı. Hemen www.nusr-et.com.tr (resmi internet sitesi) adresine girip incelemek istedim. Siteye girdiğimde helal sertifikası ile alakalı bir belge, bilgi ya da açıklama görmeyince şüphelerim daha da artmaya başladı.

Elbette nusret etleri haramdır diye bir iddiada bulunmuyorum. Sadece Türkiye gibi müslüman nüfusun yüzde 98-99 civarlarında olan bir ülkede insanların bu türlü konuları bilerek, rahatlıkla tüketmesi gerekiyor. Şahsen herkes gibi bende merak edip gitmek istiyorum fakat etlerinin helal olup olmadığını bilemediğimden dolayı gidemiyorum.

Eğer olurda nusret çalışanları ya da bizzat nusretin kendisi bu yazıyı okuyup da bir açıklamada bulunursa, insanları aydınlatırsa memnun olurum. Etler videoları izlerken çok lezzetli görünüyor. Nusret Lokantasına gidip deneyenler tecrübelerini bizimle buradan paylaşabilirler. İyi günler.

Bunları da beğenebilirsiniz...

5 Yorum Yapılmış

 1. ömer - kullanıcı yorumları

  Konuya gerçekten çok ilginç bir noktadan giriş yapmışsınız. Başarılı bir yazı ilgi çekici.

 2. Uğur - kullanıcı yorumları

  Harbiden bak bu konuda kimse konuşmamış. O kadar insan gidip yiyor acaba etler helal kesim mi?

 3. Cemil günaydın - kullanıcı yorumları

  Etleri şarapla terbiye ediyorlarmış.O yüzden sertifika alamazlar zannediyorum

 4. Aysma - kullanıcı yorumları

  Cok dikkatli olun lutfen cok supeli kendisinin turkiye de domuz eti satan bir kasapla uc tane resmini gordum niçin bu kasapla görusuyor ???
  Instagram sayfasi: kozmaogluyeniideal

 5. Esha1905 - kullanıcı yorumları

  Instagram da kizmaogluyeniideal yazdıgınızda Müsterilerin arasinda Nusretin de resimi göreceksiniz. Bu Şirket Domuz etiyle meşhur. Hatta kendi homepage’lerinde de görebilirsiniz. Domuzun kesildigi bir mezbahada, aynı aletlerle diger hayvanlarda kesiliyor. Yani asla Nusr-et e gitmem. Güven vermiyor bana.

Sen de bir yorum ekle

Mail adresiniz başkalarıyla paylaşılmayacaktır...