QNB Finansbank Hakkında Şikayet Yazıyorum

2

İsmim metin. Bu yazımda QNB Finansbank hakkında şikayet yazacağım. Yaklaşık 7 yıl önce finansbanktan bir kredi kartı almıştım. Ben istemediğim halde limitimi kendileri arttırmış, bana yeni kartımı göndermişlerdi. 5 yıl boyunca sorunsuz bir şekilde kredi kartımı kullandım, ödemelerimi zamanında yaptım ve bir sorun yaşamadım. 2 yıl önce Amerika’ya taşınmak zorunda kalmıştım. Şu anda halen amerikada ikamet etmekteyim. Buraya geldiğimde son ay borcumu ödeyememiş, ihmal etmiştim. Amerikaya geldikten sonra kartımın borcunu 2 ay ödemeyemiştim. Kartım avukatlık oldu ve borcumun tamamını para göndererek ödemiştim.

Kardeşim Finansbank emniyet caddesi şubesine giderek borcu ödedi ve borcun kapandığına dair dekontu da almıştı. Aradan 1 buçuk yıl geçti ve bugün ailemle görüşürken annem kendisini bankadan aradıklarını, benimle görüşmek istediklerini ancak amerikada olmam hasebiyle annem oğlumun amerikada olduğunu belirterek sorunu kendisine iletmelerini istemiş. Bunun üzerine banka avukatları anneme oğlunuzun borcunun olduğunu ve bu borcun 1550 TL olduğunu bir an önce ödenmesi gerektiğini söylediler. Annem bunun üzerine oğlum kartın borcunu ödedi ve hesabı kapattılar deyince avukat mümkünü yok, bu borcun ödenmediğini ve bir an önce ödenmesi gerektiğini söyledi. Annem de babamın numarasını banka avukatına vererek “eşimle görüşün” diye kendilerine söyleyip görüşmeyi bitirmişler.

QNB Finansbank Şikayet
QNB Finansbank banka avukatları ile yaşadığım bu soruna bir çözüm bulunmasını istiyorum.

Daha sonra banka avukatları babamı aramış ve babam da annemin söylediklerini tekrarlayıp, borcun ödenmiş olduğunu belirtti. Bu görüşmede anlaşmazlıklarla kapanıp borcu ödeyen kardeşim bankaya giderek borcu kendisinin ödediğini oradaki çalışanlarınıza iletti. Bankadaki görevlilerden bir tanesi hangi çalışana ödeme yaptınız diye sorunca kardeşim şu anda burada olmadığını söyleyince oradaki görevliler bir elemanın işten ayrıldığını, onun olabileceğini söylemişler. Şimdi biz bu parayı bir kere ödedik, bir daha ödemeyeceğimizi buradan da belirtiyoruz. Bu sorunumu www.qnbfinansbank.com sitesinden de belirttim. Henüz dönüş yapan olmadı. Gerekirse QNB FinansBank’a dava açarak peşine düşeceğim. Çünkü ödemiş olduğum bir borcu bir daha benden talep ediyorlar, ödenmemiştir diyorlar. Ben bu parayı bir daha ödemeyeceğim ve ucu nereye varırsa varsın peşine düşeceğim. Umarım qnb finansbank yetkilileri bu şikayetimi okuyup, incelerler. Şu anda tanıdığımız bir avukat olayla ilgileniyor, peşine düşmüş durumda. Gelişmeleri sizlerle paylaşacağım. Metin.

Bunları da beğenebilirsiniz...

2 Yorum Yapılmış

  1. Nilüfer - kullanıcı yorumları

    Kredi kartinizi sorunsuz ve duzenli odemelerle kullaniyordum fakat kart aidatini iptal etmediginiz icin kartinizi iptal ettirdim uzulerek… Baska bankalarla da calisiyorum onlar iptal ettiler, neden sorunsuz musterilerinize zorluk cikariyorsunuz?

  2. Çağatay - kullanıcı yorumları

    QNB Finansbank mı? Bir daha kullanmak için 2 kere değil 2000 kere düşüneceğim. Babamın sadece traktör almak için kullanmış olduğu qnb finansbank kredisinin taksitleri yeni bitti fakat bankadaki çalışanlar 500 lira daha talep etmektedirler. Bilmem ne ücreti bilmem ne kesintisi diye… Şimdiye kadar ufak ufak kesintiler oluyordu ancak bunların hepsine göz yumduk. Bu defaki ise bardağı taşıran son damla oldu. Lanet olsun sizin gibi bankaya. Çevremdeki herkese nasıl bir banka olduğunuzu anlatacağım. Şİmdiye kadar çalıştığım hiçbir bankada böyle bir sorun yaşamadık.

Sen de bir yorum ekle

Mail adresiniz başkalarıyla paylaşılmayacaktır...