Sinomarin Nasal Sprey Nedir? Kullanıcı Yorumları

Sinomarin ENT nasal spray nedir? Kimler kullanamaz, şikayetleri ve yorumları...

0

Sinomarin E.N.T nasal burun spreyi nedir başlıklı bu yazımızda sizler için sinomarin spray kullanıcı yorumları, sinomarin sprey kullanımı, kullananlar tarafından paylaşılan şikayetleri vs.. paylaşacağız. Bu ürün burnunuzun nemlenmesini, temizlenmesini sağlayan hipertonik ibr solüsyondur. Eczane fiyatı 50 TL olan bu spreyi reçete ile satın alabiliyorsunuz. Doktorunuzun size uygun görmüş olduğu kullanımın dışına çıkmamanız tavsiye edilir.

Eğer doktorunuz tarafından özel bir kullanım şekli söylenmemişse günde 2 ile 3 defa kullanılması tavsiye ediliyor. Her burun deliğine 2-3 damla sıkılması yeterli olacaktır. Bu spreyi hem çocuklar hem de yetişkinler kullanabilirler. 10 yaşından küçük çocuklarda kullanılması tavsiye edilmiyor. Ayrıca hamile veya emziren kadınların kullanımında da bir mahsur bulunmamaktadır.

Sinomarin Nasal Sprey Etkileri

Bu ürünü genelde doktorlar burun ameliyatı sonrasında kullanılmaktadır. Burnu temizleyip nemlendirmektedir. Ayrıca burnunuzda biriken tozların, kirlerin, zararlı maddelerin temizlenmesini de sağlar. Eğer sık sık hapşırıyorsanız yada kulak basıncı, uyku bozukluğu gibi sorunlarınız varsa sinomarin nasal sprey bunları azaltarak daha iyi bir yaşam sürdürmenize yardımcı olur.

Bu spreyi sinüzit, soğuk algınlığı, nezle gibi durumlarda kullanabildiğiniz gibi havanın kirli olduğu zamanlarda da kullanabilirsiniz. Bunların dışında bazı hastalıklarda doktorlar tarafından kullanılması tavsiye edilirken özellikle sıcak yaz aylarında klima altında uyuyan insanlarda burnun nemlenmesini sağlamak içinde kullanılır.

Sinomarin Nasal Sprey Kullanımı

Sinomarin nasal spreyin kullanımı için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle sinomarin kullanmadan önce burnunuzda var olan mukusu temizlemek için önce biraz sulandırıp sümkürmeniz gerekiyor. Sonrasında şişenin üzerindeki korumayı açarak nazal aplikatörü yani uzun delikli boruyu şişeye yerleştirin.

Başınızı geriye doğru yaslayarak önce sağ sonra da sol burnunuza 2-3 damla sıkarak biraz bekleyin. Şişeye takmış olduğunuz aplikatörü her kullanım sonrasında ılık su ile yıkayıp kaldırın. Her nazal aplikatör bir kişi için kullanılmalıdır. Birden fazla kimse kullanacaksa yeni bir sinomarin nazal sprey almalıdır.

Sinomarin Kullanıcı Yorumları

Yukarıdaki bilgileri sizlere aktardıktan sonra sözü size bırakabilirsiniz. Siz de sinomarin kullanıcı yorumları başlıklı bu konuda ilaç hakkında neler düşündüğünüzü diğer insanlarla paylaşabilirsiniz. Herhangi bir yan etki gördüğünüz zaman yada beklenmedik bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza danışmayı lütfen ihmal etmeyiniz.

Bunları da beğenebilirsiniz...

Sen de bir yorum ekle

Mail adresiniz başkalarıyla paylaşılmayacaktır...