TEB Bankası Kredi Başvurusu Sonucu Öğrenme

0

TEB Bankası Kredi Başvurusu Sonucu Nasıl Öğrenilir – Merhaba arkadaşlar. Elimden geldiğince güncel konular hakkında bilgi vermeye devam edeceğim. Şahsen TEB Bankası ile sorun yaşayan biri olarak TEB’i sizlere tavsiye etmesem de teb bankası kredi başvurusu sonucu nasıl öğrenilir sorusunu sizler için yanıtlayacağım. Daha önce teb bankası şikayet başlıklı konuda bankayla alakalı başımdan geçen olayı paylaşmış, yorumu sizlere bırakmıştım.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kredi kartı alabilmek için kredi skorunuzun oldukça iyi olması gerekmektedir. Bunun içinde varsa eğer elinizde daha önce bir kredi kartı, borçlarını zamanında ödemiş olmanız gerekiyor. Tek kriter budur. Bu tüm bankalar için geçerlidir. Diyelim ki Ziraat Bankası kredi kartınızın bir borcunu ödemediniz. Bu bilgi anında diğer tüm bankalarla paylaşılıyor. Buna göre sizin kredi skorunuz oluşuyor. Elbette bulunduğunuz ülkenin vatandaşı olup olmadığınız, üzerinizde menkul ya da gayri menkul olup olmaması, normal hesaplarınızda paranın olup olmaması da ayrı ayrı birer etkidir. Yani kısaca söylemek gerekirse bankanın size kredi kartı vermesi için adamları ikna etmeniz, borcunuzu ödemediğiniz taktirde ise karşısında verebileceğiniz bir şey göstermeniz gerekiyor.

Diyelim ki tüm bu şartları sağladınız ve teb bankası kredi kartı başvurusu yaptınız. Merak ediyorsunuz sonuç olumlu mu olacak yoksa olumsuz mu diye… Bunun öğrenmenin bir yolu yoktur. Bankanın size onaylanıp onaylanmadığını ifade eden bir mektup, mail ya da mesaj göndermesi gerekiyor. Aksi durumlarda maalesef öğrenemiyorsunuz. Aslında yurtdışında sistem oldukça gelişmiş durumda. Bankaya gidiyorsunuz, başvuru yapmak istediğinizi belirtiyorsunuz. Adamlar sosyal güvenlik numaranıza bakarak kredinizin onaylanıp onaylanmadığını anında size söylüyorlar.

TEB Bankası şikayetleri
Türk Ekonomi Bankası, TEB şikayetleri için resmin üzerine tıklayınız.

TEB Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Her neyse! Olay bundan ibaret arkadaşlar. TEB Bankası kredi kartı başvurusu nasıl öğrenilir başlıklı bu konuda konuyla alakalı bildiklerimi yazdım. Diğer bankalarda da aynı durum söz konusudur. Mümkün mertebe kredi notunuzu, kredi skorunuzu yüksek tutmaya çalışınız. Eğer borç ödemelerinizde bir sorun yoksa ve üzerinizde bir şey varsa, bir geliriniz varsa yüksek ihtimalle size minimum 300 TL’lik kredi kartı vereceklerdir. Elbette bu rakam daha da yüksek olabilir. Yorum sizde…

Bunları da beğenebilirsiniz...

Sen de bir yorum ekle

Mail adresiniz başkalarıyla paylaşılmayacaktır...