SağlıkZayıflama

Teff Tohumu Çayı Kullanıcı Yorumları

Teff tohumu kullananlar

Teff life slim kullananlar, teff tohumlu çay kullanıcı yorumları

okunma

Teff tohumu çayı ya da teff tohumlu çay olarak bilinen, Türkiye’nin gündemine bir anda giren ve bir o kadar da merak edilen bu zayıflama çayı ile alakalı sizlere bu yazımızda teff çayı nedir, yan etkileri nelerdir, teff life slim eczanelerde satılır mı, teff tohumu kullananlar ne düşünüyor gibi soruların yanıtlarını vereceğiz. Sizlere yaptığımız araştırmalar sonucunda teff çayı ile alakalı bazı uyarılarda bulunacağız. Sizler de sayfanın altında bulunan teff tohumu çayı kullanıcı yorumları alanından ürün ile alakalı kafanıza takılan her türlü soruyu sorabilirsiniz.

Teff tohumu nedir?

Teff tohumu, faydaları saymakla bitmeyen, aşırıya kaçılmadığı sürece tüketilmesi faydalı bir tahıl ürünüdür. Birçok uzman teff tohumu ile alakalı kullanılmasını tavsiye etmektedir. Fakat kullanırken ‘nasıl olsa faydalıdır’ diyerek peynir ekmek yercesine tüketmemek gerekir. Neticede içerisinde bulunan besin öğelerinin bazılarının fazla alması vicudunuza zarar verebilir. O nedenle kararında tüketmek ya da yemeklerin içine katmak daha yerinde bir karar olacaktır.

Anavatanı Kuzey Etiyopya olan teff bitkisi birçok ülkeye ihraç edilmekte ve günümüzde teknolojinin gelişmiş olmasından mütevellit birçok ülkede de sera ortamlarında yetiştirilmektedir. Beyaz, Kırmızı ve Kahverengi çeşitlerinin hem tatları farklıdır hem de özellikleri. Beyaz renkli olanının tadı kestaneye benzerken kırmızı renkli olanın tadı da kestaneye yakındır fakat içerisinde bol miktarda demir bulunmaktadır. Kahverengi olanın tadının ise fındık tadında olduğunu söylüyorlar.

Teff tohumu tam anlamıyla bir lif kaynağıdır. Yüksek besin değeri sayesinde ise tok tutma, enerji verme gibi özellikleri de bulunmaktadır. İşte tam da bu yüzden dolayı teff tohumu kilo vermek isteyen kişiler tarafından tercih edilmekte hatta teff tohumu çayı olarak online satılmaktadır.

Teff tohumu çayı kullananlar

Teff tohumu zayıflatır mı? Bu soru en çok merak edilen sorulardan olduğu için öncelikle bunu yanıtlamak istiyoruz. Teff tohumu az önce de söylediğimiz üzere içerisinde bulunan doğal bitki özlerinin yüksek besin değerleri nedeniyle tokluk hissi verirken aynı zamanda enerjik hissetmenizi de sağlar. Hem metabolizmanızı hızlandırır hem de ödem atmanızı kolaylaştırır.

Elbette sadece teff tohumlu çay ile kilo vermeniz mümkün değildir. Fakat en azından diyet yapıyorsanız ya da zayıflamak için bir çaba sarfediyorsanız bu bitki sayesinde kilo verme işi daha hızlı ve kolay olacaktır. Uyku problemi yaşayanların da teff tohumu bitkisini kullanmaları tavsiye edilmektedir. Zaten uykusu düzgün olan insanların çok fazla kilolu olmaları da söz konusu değildir. Düzenli beslenme ve düzenli bir uyku ile kilolarınızı hızlı bir şekilde eritebilirsiniz.

Teff tohumu zayıflatır mı?

Bazı insanlar diyorlar ki ‘ben çok fazla yemek yemiyorum’ ya da ‘günde sadece 1 öğün yemek yiyorum ama yine de kilo alıyorum’. Bu doğru değildir. Yani az yemek yemek ya da günde 1 defa birşeyler atıştırmak sizi zayıflatmaz. Aksine daha çok kilo almanızı, metabolizmanızın bozulması nedeniyle uyku sorunlarının, başka rahatsızlıkların ortaya çıkmasını sağlar. Günde 3 öğün tüketmeli fakat porsiyonları az tutarak kilo almayı engellemelisiniz. Tamamen sağlıklı beslenmeyi tercih etmelisiniz. Yeşil bitkilerden turunçgillere, envai meyvelerden sağlıklı hayvansal gıdalara kadar her şeyden almalısınız.

Teff tohumu başlı başına kilo vermenizi sağlamaz ancak yukarıda sıraladıklarımızı uygularsanız teff tohumlu çay ile kilo verme işi daha da kolay olacaktır. Hatta sayfanın altında bulunan teff tohumu çayı kullanıcı yorumları alanından bu konuyla alakalı kafanıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.

Antitox damla kullanıcı yorumları
Antitox damla kullanıcı yorumları

Teff Tohumlu Çay Şikayet

Teff tohumlu çay, içeerisinde yüksek lif’ten ziyade bakır, B vitamini, demir de bulunmaktadır. Bağışıklık sisteminin düzenli çalışması için B vitamini şarttır. En etkili tahıl ürünlerinden olan TEFF tohumu ile birçok yemek, pasta, kek, çörek yapabilirsiniz. Ayrıca teff tohumlu çay şikayet başlıklı yazımızı da inceleyerek ürün hakkında yapılan tüm yorumları okuyabilirsiniz.

Teff tohumlu çay internette satılan bir üründür. Bazı eczanelerde de satıldığı iddia edilmektedir. Biz gittiğimiz eczanelerin hiç birinde görmedik fakat bazı teff tohumu kullananlar eczaneden aldıklarını da iddia ediyorlar. Satış fiyatı biraz yüksek olsa da alınmaya değerdir diye düşünmekteyiz.

Teff tohumu kullananlar

Teff tohumlu çay, bildiğimiz sallama çay gibi hazırlanıp tüketilebilir. Yapmanız gereken kaynatılmış suyu süzen poşetin üstüne döküp 2 dakika kadar demlenmesini beklemektir. Şeker kullanmayınız. Zaten şeker diyet listelerinin başlıca düşmanıdır. O nedenle hiç birşey katmadan, direkt teff tohumlu çay içebilirsiniz.

Eğer siz teff tohumu bitkisini aldıysanız yani un gibi tahıl şeklinde aldıysanız bunu da yemeklerinize katabilirsiniz. Genelde çorbaların içinde kullanılması tavsiye ediliyor. Kaynattıkça bir birine yapışıp, katılaşan bir özelliği vardır. O nedenle ekmek yapabilirsiniz ya da salatanızın içine de koyabilirsiniz.

Teff tohumu unu kullanarak ekmek yapabilirsiniz...
Teff tohumu unu kullanarak ekmek yapabilirsiniz…

Teff tohumlu çay faydaları

Bir kere bildiğimiz birçok tahıl ürününden daha fazla besin değeri olduğunu biliyoruz. Diğer tahıl ürünleri ile karşılaştırıldığında kalsiyum oranı en yüksek olan bitkidir. Bunun yanında yüksek miktarda demir, protein, 8 farklı aminoasit bulunuyor.

Teff tohumu içerisinde bulunan yüksek miktardaki lif kaynağı nedeniyle kan şekerini dengeler. Bu nedenle şeker hastaları tarafından doktor onayı alındıktan sonra kullanılabilir.

Eğer gün içerisinde çok çalışıyorsanız ya da çalışmadığınız halde kendinizi yorgun hissediyorsanız teff tohumlu çay enerji vermesi nedeniyle sizi zinde tutar ve bu nedenden dolayı sporcular tarafından da terchil edilen bir üründür.

İçerisinde gluten yoktur. Sağlık açısından glutensiz gıdaları tercih edenlerin normal beyaz un yerine kullanabilecekleri bir tahıl ürünüdür.

Sindirilmesi oldukça kolay bir besindir. Bağırsak sorunlarını ortadan kaldırmaya yardımcı olurken kilo vermek isteyenlerin 1 numaralı besin kaynağıdır. Dediğimiz gibi ekmeğini yapıp, kahvaltıda normal ekmek yerine tercih edebilirsiniz.

Teff tohumu kullanıcı yorumları

Bu kadar şey yazdık, söyledik. Zannedersem kafanızda teff çayı ile alakalı bazı soru işaretleri vardır. Bu nedenle sayfanın altında bulunan teff tohumu kullanıcı yorumları alanından kafanıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz. Eğer ürünü kullandığınız halde memnun kalmadıysanız o zaman teff tohumlu çay şikayet başlığıyla açtığımız yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ayrıca son zamanların teff tohumu ile birlikte popüler olan zayıflama ürünü olan antitox damla ile alakalı tüm detaylara dilerseniz antitox kullananlar başlıklı yazımızdan takip edebilirsiniz.

Teff life slim fiyatı ne kadar?

Teff life slim ürünü teff tohumu ile hazırlanmış bir bitki çayıdır. Gündelik kullanım için uygun olsa da fiyatı bildiğimiz çaya nazaran çok yüksektir. İnternetten satın alabileceğiniz teff life slim ya da teff tohumu çayı fiyatı 59 TL ile 79 TL arasında değişmektedir. Bir kutu içerisinde 1 aylık kullanabileceğiniz kadar teff tohumu çayı bulunuyor. Sonrasında bir daha almanız gerekiyor ya da karar size kalıyor.

Satış sitelerinde en az 2 kutu ile kilo vereceğiniz iddia edilse de aslında bu doğru bir bilgi değildir. Söylediğimiz gibi teff tohumu çayı ile kilo verme işi daha hızlı olacaktır. Eğer spor yapmıyorsanız, düzensiz ve dengesiz besleniyorsanız ya da diyet programı uygulamıyorsanız teff life slim çayı da teff tohumu bitkisi de size oturduğunuz yerden kilo verdirmez.

Teff tohumlu çay şikayet
Teff tohumlu çay şikayet

Teff tohumlu çayı kimler kullanamaz?

Teff life slim çayını kullanamayan kişilerin sayısı az olsa da eğer kronik rahatsızlığınız varsa mutlaka doktorunuza danıştıktan sonra kullanmanız gerekiyor. Hamilelerin ve emziren kadınların hem kendi sağlıkları için hem de bebeklerinin sağlıkları için kullanmaları tavsiye edilmiyor. Şeker hastaları doktor onayı aldıktan sonra kullanabilir, faydalı bir tahıl ürünüdür.

Bu arada Kullanıcı Yorumları sitemize ait resmi facebook sayfamızı takip ederek güncel zayıflama ürünleri, diyet programları ve fazlası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Teff tohumlu çay yorumları

Teff life slim kullananlar

Bizim teff tohumu bitkisi, teff life slim ile alakalı yaptığımız araştırmalardan öğrendiklerimiz bu kadarla sınırlı olmasa da yaklaşık yarım saattir hazırladığımız bu yazıyı şimdilik noktalamak istiyoruz. Kafanıza takılan tüm soruları teff life slim kullanıcı yorumları alanından paylaşabilirsiniz. Bir başka yazıda sadece teff tohumu faydaları hakkında konuşmayı düşünüyoruz. Sizler de ürün ile alakalı teff tohumu çayı yorumları paylaşırsanız memnun oluruz. Şimdilik hoşçakalınız.

Review overview

Teff tohumu faydaları9
Teff tohumlu çay fiyatı5
Teff life slim yorumları6

Summary

6.7Teff tohumu, sadece zayıflamak için değil sağlıklı bir metabolizmaya sahip olmak içinde kullanılabilir. Teff life slim fiyatı biraz yüksek olsa da arada sırada kullanmak için tercih edilebilir. Sayfanın altında bulunan teff tohumlu çay kullanıcı yorumları alanından tüm şikayetleri ve önerileri okuyabilirsiniz.

Engin Polat
Yazar:Engin Polat
Editör
Kullanıcı Yorumları sitesinden 10 yıldan fazla bir süredir editörlük yapmaktayım. Sizler için ürünleri araştırıp, incelemekteyiz. İncelediğimiz tüm ürünleri görmek için Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın