Thincal 120 mg Zayıflatır mı? Thincal Kullanıcı Yorumları

Thincal zayıflama ilacı kullananlar ürün hakkında ne diyor? İşte şikayet ve yorumları...

7

Thincal kullanıcı yorumları başlıklı bu yazımda sizler için hem thincal nedir, ne değildir sorusuna cevap vereceğim hem de gerçekten thincal zayıflatır mı konusunu açıklamaya çalışacağım. Bu yazının devamında thincal kullanımı nasıl olmalıdır, kimler kullanamaz, insanların thincal 120 mg tablet hakkındaki düşünceleri nelerdir gibi alt başlıkları da bulabileceksiniz. Öncelikle thincal isimli ilacın eczanelerde satılan reçeteli bir ürün olduğunu belirtmek istiyorum. Bu ilacı uygun gördüklerinde doktorlar reçeteye yazıp, kullanmanızı tavsiye ediyorlar.

Thincal Nedir?

Thincal nedir?
Thincal zayıflatır mı?
Thincal yan etkileri nelerdir?
Thincal kullanımı
Kimler Thincal kullanamaz?
Thincal kullanıcı yorumları

Thincal, Koçak Farma tarafından üretilen yerli bir ilaç olup etkin maddesi ise Orlistat’tır. Bu maddenin yağların parçalanması, fazla kiloların vücuttan atılması gibi etkileri olsa da bir uzman kişi tavsiye etmiyorsa kesinlikle kullanılmamalıdır. İnternet sitelerinde satılan, ünlülerin reklamlarını yapmış olduğu ve zayıflattığı iddia edilen besin takviyelerinden bir tanesi değildir. Sağlık Bakanlığı tarafından kontrolleri yapılan ve eczanelerde reçete ile satılan bir ilaçtır.

Doktorlar genellikle obezite hastalarını tedavi ederken kullanmaktadırlar. Başlıca görevi yağ yakmak olan bu ilaç aynı zamanda mide ve bağırsaktaki emilimi en az seviyeye indirerek daha fazla kilo alınmasını da önlemektedir. Eğer doktorunuz bir diyet programıyla kullanmanızı tavsiye etmişse daha da etkili sonuçlar alınabilir. 2 farklı çeşidi bulunmaktadır. Bir tanesi thincal 120 mg 42 kapsüldür, diğeri ise thincal 120 mg 84 kapsüldür. Her ikisinde de dozaj aynı olup 120 miligramdır.

Thincal zayıflatır mı?

thincal nedirDoktorların tavsiyesi ile kullanılan bu ürün ile kilo veren insanlar bulunmaktadır. Elbette yan etkileri de olan bu ilaç doktor gözetiminde kullanılırsa sorun olmamaktadır. Sağlığınız için doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Thincal hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için vikipedia sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca uzman doktorunuzun bu ilacı size tavsiye etmeme ihtimalinin de olduğunu unutmayınız. Sizde kalp-damar rahatsızlığı, diyabet yada farklı rahatsızlıklar varsa daha fazla hasara neden olmaması için kullanmamanız gerektiğini size söyleyebilirler.

Thincal yan etkileri nelerdir?

Her ilaçta olduğu gibi thincal zayıflama ilacının da yan etkileri bulunmaktadır. İçeriğinde orlistat etkin maddesinin yanı sıra sodyum, nişasta, titanyum dioksit, glikolat ve jelatin bulunmaktadır. Bu maddelere karşı allerjiniz varsa beklenmedik durumlarla karşılaşabilirsiniz. Eğer kendinizi iyi hissetmiyorsanız mutlaka doktorunuza gidip durumu açıklamalısınız.  İşte thincal kullanan kişilerde görülen yan etkilerden bazıları:

 1. Baş ağrısı görülebilir
 2. karın ağrısı hissedilebilir
 3. sürekli tuvalete gitme ihtiyacı olabilir
 4. sürekli gaz çıkarma ihtiyacı olabilir
 5. kan şekerinde azalma görülebilir
 6. Kaşıntı, kızarıklık, cilt döküntüsü de görülebilir.
 7. Soluk almada zorlanma bazı hastalarda görülmüştür.

Yukarıda saymış olduğum thincal yan etkileri dışında makattan kan gelmesi, bazı karaciğer enzimlerinde artış görünmesi, safra taşının oluşması, deride kabarcıkların oluşması gibi yan etkileri de görülmektedir.

Thincal Kullanımı

Bu ilacın kullanımı günde 3 defa olacak şekilde olmalıdır. Bazı insanlar ben günde 4-5 tane alayım daha çabuk zayıflarım diye düşünebilir. Böyle birşey yok. Yani çok alırsanız hızlı zayıflarsınız diye bir durum söz konusu değildir. Doktorunuz size ne sıklıkla kullanmanız gerektiğini söylemişse o şekilde kullanmalısınız. Günde 3 defa kullanılmalı demiştim. Sabah, öğle ve akşam yemeklerinden önce bol su ile birlikte tüketilmelidir.

Önemli Uyarı: Lütfen thincal kullandığınız esnada beklenmedik bir durumla karşılaşırsanız doktorunuza gitmeyi ihmal etmeyin.

Kimler Thincal Kullanamaz?

İlacın emziren kadınlar, hamile kadınlar, 18 yaşın altındaki insanlar tarafından kullanılması tavsiye edilmiyor. Diyet ile birlikte kullanıldığında etkisi daha fazla olabiliyor. Gerektiğinde 12 aya kadar thincal kullanılabilir.

Thincal Kullanıcı Yorumları

Yukarıda başlık başlık thincal hakkında bilgiler paylaştım. Sizler de insanların kafalarındaki soru işaretlerinin giderilmesi adına ürünü kullanmışsanız eğer yorumlarınızı paylaşabilirsiniz. Sizce thincal gerçekten işe yarıyor mu? Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Bunları da beğenebilirsiniz...

7 Yorum Yapılmış

 1. Xxx - kullanıcı yorumları

  Kesinlikle işe yariyor.Ben yıllardir kilo veremeyen Hipotiroidi olan bir kişiydim.5 ay kadar bir sürede 20 kilo verdim?

  1. meraklı - kullanıcı yorumları

   merhaba ben de hipotiroid hastasıyım .1 aydır kullanıyorum yediklerime dikkat de ediyorum ama 2 kg kadar verebildim .Yaptığınız ek birşey var mıydı?

   1. Semoş - kullanıcı yorumları

    Bende 3 haftadır kullanıyorum…ancak kilo hiç vermedim..fazla yemiyorum..hareketli bir insanım…birinci kutlu bitmeden dün ikinci kutuyu aldım…kilom şuan 64

    1. Güler - kullanıcı yorumları

     Bende (lipomagnet) diye bir şey kullandım hiiiiçç bir işe yaramıyor. Bir sürüde para verdim. Şimdide bunu gördüm, işe yararmı yaramazmı tereddütteyim doğrusu

    2. Ays - kullanıcı yorumları

     Merhabalar hala kullaniyormusunuz ilaci? Birde etkisini ve yan etkisini gördünüz mü acaba ?

 2. peri - kullanıcı yorumları

  ben sabah bir akşam bir yemeklerden sonra alıyorum etkisi olmazmı yani

 3. Güler - kullanıcı yorumları

  Obezite cerrahisi oldum, 110 kilodan 76 ya düşmüştüm ne güzel, şimdi 90 oldum malesef 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 bu ürünü kullansam işe yararmı ne önerirsiniz. Yürüyüş yapamıyorum kalçamda ve ayağımdaki sağlık sorunum yüzünden. Diyet yapabilseydim ameliyat olmazdım, diyet yapmak lazımmı. Bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler

Sen de bir yorum ekle

Mail adresiniz başkalarıyla paylaşılmayacaktır...