Vaxigrip Aşısı Nedir? Yan Etkileri ve Vaxigrip Aşısının Fiyatı

Vaxigrip aşısının etken maddesi nedir? Kimler yapmalıdır ve ne zaman yapılır? İşte vaxigrip aşısı yapanlar, yorumları ve şikayetleri

0

Vaxigrip aşısı nedir? Bu yazımızda vaxigrip aşısının fiyatı, yan etkileri, kimler yapmalı, yapılmalı mıdır, yapanların yorumları ve şikayet / şikayetleri gibi konulara da değinilecektir. Öncelikle vaxigrip nedir ne değildir buna değineceğiz. Sonrasında yan etkileri hakkında bilgi paylaşıp eğer kullananlar varsa onların yorumlarını yayınlayacağız. Eczanelerde satılan vaxigrip aşısının satış fiyatı 16-18 TL aralığındadır. Eğer doktorunuz yapılmasını tavsiye etmişse yapınız aksi halde yapmamanızı tavsiye ediyoruz.

Vaxigrip Aşısı Nedir?

Bu aşının amacı influenza virüslerinin yayılmasıyla meydana gelen grip rahatsızlığına karşı metabolizmanızın aktif bir şekilde bağışıklık kazanmasıdır. Diğer bir tabirle mevsim geçişlerinde birçok insanın başına gelen grip belasından kurtulmak için de yapılmaktadır diyebiliriz. Bu süreçler oldukça önemli olup grip ile birlikte başka hastalıkların da meydana gelmesine neden olabilmektedirler. O nedenle çok dikkatli olunmalı, mümkün mertebe doğal yollarla gripten korunulmalıdır.

Önemli Uyarı: Eğer yumurtada bulunan proteine karşı bir alerjiniz varsa yada tiomersol alerjiniz varsa kesinlikle bu aşıyı yaptırmamanız gerekiyor. Bunun için doktorunuzla konuşmalısınız.

Öncelikle şunda hem fikir olmamız gerekiyor. Eğer basit bir griple başlayıp rahatsızlığınız ilerlemeyr başlamışsa -Allah korusun- önü alınamayan sonuçlarla karşılaşılması kaçınılmazdır. Bu nedenle kendinizi iyi hissetmiyorsanız, halsizlik varsa, başınız ağrıyorsa doktorunuza görünerek onun size söyleyeceği şekilde hareket ediniz. Eğer doktorunuz uygun görürse vaxigrip aşısı yaptırabilirsiniz ancak uygun görmemişse kendi kafanıza hareket ederek bu aşıyı yaptıramazsınız.

Vaxigrip Aşısı Yan Etkileri

Peki kardeşim buraya kadar iyi güzel de vaxigrip aşısının yan etkileri yok mu? Herkes gönül rahatlığıyla kullanabiliyor mu? Bu konuda neler söyleyeceksin?

Hemen değinelim. Öncelikle vaxigrip aşısının yan etkileri bulunmaktadır. Aşı yaptırdıktan sonra baş ağrısı, hafif ateş yükselmesi, lokal bölgelerde halsizlik hissi, myalji gibi yan etkileri bulunmaktadır. Genelde bu yan etkileri 2 güne kadar ortadan kalksa da eğer çok şiddetli ağrılarınız varsa yada anormal bir durum olduğunu farkederseniz mutlaka acile giderek vaxigrip aşısı yaptırdığınızı ve başınızdan geçen olayları anlatınız.

UYARI: Bu aşıyla alakalı olarak değişik sağlık sitelerinde belirtildiğine göre hamilelerin, emziren kimselerin yada yeni doğan bebeklerin bu aşıyı yapmasında bir sakınca bulunmamaktadır. Fakat siz yine de hem kendi sağlığınız açısından hem de bebeğinizin sağlığı için mutlaka doktora danışıp onay aldıktan sonra vaxigrip aşısı yaptırınız.

Vaxigrip aşısının ne zaman yapılacağı ile alakalı da birkaç cümle yazmak istiyorum. Bu aşı her sene yenilenen bir aşıdır. Bu nedenle süreleri de değişmektedir. Ancak tavsiye edilen zaman dilimleri Ağustos ayının sonu ya da Eylül ayının başıdır. Bu zaman zarfında aşıyı yaptırmanız gerekiyorsa, yaptırırsanız faydalı olacaktır.

Vaxigrip Aşısı Nasıl Kullanılır?

Vaxigrip aşısının uygulanması yaşa göre farklılık göstermektedir. Mesela 3 yaşından küçük çocularda yılda 2 defa yapılması tavsiye edilirken 3 yaş üstü çocuklarda yada yetişkin kimselerde yılda 1 defa uygulanması yeterli olmaktadır. Genellikle deri altına yada direkt olarak kas içerisine yapılmaktadır. 2 yaş altındaki çocuklarda uyluğun anterolateral kısmına yapılması, 2 yaşından büyük çocuklarda ise deltoid bölgeye yapılması tavsiye ediliyor.

Vaxigrip Aşısı Kullanıcı Yorumları

Evet değerli www.kullaniciyorumlari.gen.tr takipçileri. Vaxigrip aşısı ile alakalı merak edebileceğiniz konuları sizlerle paylaşmaya çalıştık. Aşağıdaki yorum alanından bu aşıyla alakalı bilmemiz gereken başka bilgiler varsa bizimle ve diğer takipçilerle paylaşabilirsiniz. Eğer vaxigrip aşısının yaptırdıysanız düşüncelerinizi paylaşarak yine aşıyı yaptırmak isteyen kişilere yardımcı olabilirsiniz. Sağlıklık ve güzel günlerin sizlerle olması dileklerimizle…

Bunları da beğenebilirsiniz...

Sen de bir yorum ekle

Mail adresiniz başkalarıyla paylaşılmayacaktır...