Yapı Kredi Bankası Şikayetleri Yapı Kredi Şikayet

Yapı Kredi Bankası şikayetim var, yapı kredi şikayet yaz, ekle ve gönder...

Yapı Kredi Şikayet Hattı nedir? Yapı Kredi Bankası Şikayetleri nereye yapılır?
0

Yapı Kredi Bankası şikayetleri, yapı kredi şikayet hattı | Bugün, Türkiye’de bankacılık sektöründe en büyüklerden olarak faaliyet gösteren Yapı Kredi Bankası ile alakalı hergün onlarca, yüzlerce şikayet insanlar tarafından paylaşılıyor. Bu şikayetlere çeşitli yorum ve şikayet sitelerinden ulaşmak mümkündür. Elbette kasıtlı olarak yapı kredi bankası tarafından müşterilerin mağdur edildiğini söylemek, böyle bir iddiada bulunmak doğru olmaz fakat zaman zaman yanlış anlaşılmalardan dolayı müşteriler mağdur olabilmektedir.

Bu türlü durumlarda sizlere tavsiyemizde yapı kredi bankası şikayet hattını arayarak sorununuzu oraya bildirip, giderilmesini sağlamaktadır. Eğer müşteri hizmetlerini arayıp, sorununuzun giderilmesini talep ettiğiniz halde kimse size bir çözüm önerisi sunmuyorsa bu noktadan sonra tüketici hakları mahkemesine başvurmanızı tavsiye etmekteyiz. Peki tüketici hakları mahkemesine nasıl başvuruda bulunursunuz? Tüketici Hakları mahkemesi nerededir? Dilerseniz şimdi bu sorulara cevap verelim..

Tüketici Hakları Mahkemesi

  1. Öncelikle yapmanız gereken şey hakem heyetlerine başvurmaktır. Bu hakem heyetlerine eğer il merkezlerinde yaşıyorsanız “Sanayi ve Ticaret Müdürlüğü” binalarında, ilçelerde yaşıyorsanız “Kaymakamlık” binalarından ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin 81 İl ve 851 İlçesinde tüketici sorunlarını dile getirebileceğiniz kurumlar bulunmaktadır.
  2. Diğer bir seçenek ise tüketici hakları mahkemeleridir. Bu mahkemeler ise Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde bulunana Adliye binalarında bulunmaktadır. Buralara giderek yaşamış olduğunuz sorunları belgeleyerek şikayette bulunabilirsiniz. Evet bunlar meşakkatli ve masraflı işlerdir ancak eğer haklı olduğunuza inanıyorsanız kesinlikle başvurmanızı tavsiye ederim.

Az önce de ifade ettiğim üzere öncelikle yapmanız gereken şey müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek, mümkünse şirketin yöneticisi ile irtibata geçmeye çalışmaktadır. Eğer bunlar sorunlarınızı çözmezlerse o zaman tüketici hakları heyeti ya da tüketici mahkemelerine başvurabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Şikayet

Dilerseniz eğer insanların yaşamış olduğunuz sorunları okuyup, öğrenmeleri adına aşağıdaki yorum alanından da yapı kredi bankası ile alakalı şikayetlerinizi dile getirebilirsiniz. Eğer yapı kredi şikayet başlıklı bu yazımızı faydalı bulduysanız lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyiniz. Teşekkürler. Dilerseniz bankacılık kategorisini inceleyerek diğer bankalar ile ilgili yazılmış şikayetleri okuyabilirsiniz…

Bunları da beğenebilirsiniz...

Sen de bir yorum ekle

Mail adresiniz başkalarıyla paylaşılmayacaktır...