Zedprex ile Zayıflama Zedprex Kullanıcı Yorumları

Zedprex ilacı kimler kullanamaz? Yan etkileri nelerdir? Kullananlar ne diyor?

0

Bugün bir internet sitesinde zedprex 20 mg 16 kapsül ilacı ile zayıflayanlar başlığıyla bir konu gördüm. Dikkatimi çekti bu nedenle zedprex kullanıcı yorumları diye bir yazı yazmak istedim. Arkadaşlar bu ilaç doktorlar tarafından yazılan, reçete ile satılan bir antidepresandır. Yani öyle kafanıza göre gidip alamazsınız. Yan etkileri arasında ani kilo değişimi olsa da bu iyi birşey olduğu anlamına gelmemektedir. Çünkü diğer yan etkileri arasında intihar etme düşüncesi, cildinizde döküntülerin meydana gelmesi, yüz bölgesinde şişmelerin oluşması gibi ciddi sorunlar bulunmaktadır. Bu nedenle zedprex ilacını doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle kullanmayınız…

Zedprex ilacı zayıflatır mı?
Kimler Zedprex kullanamaz?
Zedprex yan etkileri nelerdir?
Zedprex nasıl kullanılır?
Zedprez kullanıcı yorumları

Zedprex Zayıflatır mı?

Eczanelerde zedprex 20 mg 16 kapsül ve zedprex 20 mg 24 kapsül olmak üzere iki farklı çeşidi bulunmaktadır. Fiyatı öyle pahalı olmasa da reçete ile satılmaktadır. İçerisindeki etkin madde Fluoksetin Hcl’dir. Bu da depresyona neden olan bozulan kimyasal sisteminizin düzenlenmesini sağlar. Peki zedprex kilo kaybına neden oluyor mu? İnsanı sağlıklı bir şekilde zayıflatıyor mu? İşte burada okumuş olduğunuz her bilgiye itibar etmemeniz gerekiyor. Çünkü bu ürün kuvvetli bir antidepresan olduğundan dolayı ciddi yan etkileri de bulunmaktadır.

Antidepresan nedir? En kısa tanımıyla söylemek gerekirse psikolojik sorunların giderilmesi için doktorlar tarafından tavsiye edilen ilaçların genel adıdır. Daha detaylı bilgi almak için kaynak linke tıklayınız [1]

Evet zedprex ile kilo kaybetmeniz mümkündür fakat bunun yanında başka etkilerin de sizde görülmesi kaçınılmaz olacaktır. Mesela derinizin soyulması, yüzünüzün şişmesi, uyku sorunlarının başlaması, cinsel isteğin azalması veya yok olması, psikolojik sorunların başlaması ve intihar düşüncesinin meydana gelmesi gibi ciddi ciddi yan etkileri bulunmaktadır. Eğer bunları göze alıyorsanız ve kafanıza koymuşsanız siz bilirsiniz ancak kesinlikle bir sağlık sorununuz yoksa ve doktorunuz önermemişse kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

Kimler Zedprex ilacını kullanamaz?

Doktorlar bu ilacı tavsiye ederken başka rahatsızlıklarınızın olup olmadığına, kaç yaşında olduğunuz vs.. bakmaktadır. Bu nedenle zedprex antidepresan ilacını herkes kullanamaz. Mesela 18 yaşından küçükseniz bu ilacı kullanmamanız tavsiye ediliyor. Ayrıca siroz hastası, şeker hastası, sara hastası olanlar yada madde bağımlılığı olan kişilerin de bu ilacı kullanmaması gerekiyor.

Hele hamileyseniz yada bebeğinizi emziriyorsanız zedprex kullanmanız sakıncalıdır. Eğer zedprex kullandığınız dönemde cinsel birlikteliğinizde hamile kalma riskiniz varsa korunma olmadan cinsel ilişki yaşamamanız gerekiyor.

Zedprex Yan Etkileri Nelerdir?

  1. Cildinizde döküntü meydana gelebilir
  2. Yüzünüzde şişlik görülebilir
  3. Ruh haliniz sürekli değişebilir
  4. İntihar etme düşüncesi hasıl olabilir
  5. Kusma, mide bulantısı, baş ağrısı görülebilir
  6. Ani kilo değişimi olabilir
  7. Uyku sorunları başlayabilir
  8. Cinsel istekte azalma görülebilir

Bu yan etkilerden bir tanesini görürseniz derhal doktora gidip durumu izah etmeniz gerekiyor. Aksi halde -Allah muhafaza- önü alınamayan sonuçlarla karşılaşmanız olasıdır.

Zedprex Nasıl Kullanılır

Bu ilacı aç karnına yada tok karnına almanızda bir sorun yoktur. Fakat doktorunuzun size söylemiş olduğu dozun ne altına inmeniz ne de üstüne çıkmanız gerekiyor. Eğer alkol kullanan biriyseniz zedprex kullandığınız dönemlerde kesinlikle alkol almamanız gerekiyor.

Zedprex’i kesinlikle ama kesinlikle doktor onayı olmadan almamanız gerekiyor. Eğer doktor size bu ilacı tavsiye etmişse yine gerekli kontroller doktor tarafından yapılmadan bırakılması da uygun değildir.

Zedprex Kullanıcı Yorumları

Evet değerli www.kullaniciyorumlari.gen.tr ziyaretçileri… Bu ilaç ile alakalı söyleyeceğimzi herşeyi sizlerle paylaştık. Siz de zedprex ile alakalı yorumlarınızı, sorularınızı ve varsa ilaç ile ilgili şikayetleri aşağıdaki yorum alanından paylaşabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsiniz...

Sen de bir yorum ekle

Mail adresiniz başkalarıyla paylaşılmayacaktır...